كد مطلب: 1012 | ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۰:۲۶:۵۹

مدیرکل اطلاع رسانی دفتر تبلیغات اسلامی خبرداد؛

بذرافشان از انتشار سه بانک اطلاعاتی طلاب هنرمند در بخش هنری دفتر تبلیغات اسلامی و پرداخت کمک هزینه کار فرهنگی به طلاب فعال در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، رمضانعلی بذرافشان، با اشاره به آخرین فعالیت های صورت گرفته در اداره کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم اظهار داشت: این مرکز در سال های اخیر به جهت فراخوانی که در میان طلاب آشنا و فعال در فضای مجازی داده است فعال تر شده و فعالیت های زیادی انجام داده است.

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی ادامه داد: ما در این فراخوان عده ای از طلاب هنرمند و فعال را دعوت کردیم و بعد از استعداد سنجی، تست علمی و مشخص شدن گرایش ها به کار گرفتیم.

وی با بیان اینکه تا کنون به بیش از صدگروه فرهنگی از طلاب مجوز فعالیت در فضای مجازی داده شده است، عنوان کرد: این گروه ها به سه دسته اصلی مبلغان فضای مجازی، امور هنری مکتوب و رسانه تقسیم می شوند که پس از ارائه طرح های خود و تأیید در کمیته مربوطه کمک هزینه ای به آنها پرداخت می شود.

بذرافشان ادامه داد: اداره کل تبلیغ نوین در کنار این فعالیت ها دوره های آموزشی، مشاوره و نشست های تخصصی نیز برگزار کرده است و پس از رصد مراکز همسوی خود با آنها نیز همکاری های خوبی دارد که برگزاری جشنواره های جنات و بلاغ محرم و اربعین از جمله آن است که به عنوان نمونه در جشنواره جنات تا کنون دو هزار اثر به دست ما رسیده است.

وی افزود: جشنواره بلاغ نیز نقش گسترده ای در تولید محتوای مذهبی داشته و بارها آثار به دست رسیده در این جشنواره در سایت های مختلف و در فضاهای مختلف مجازی بازنشر شده و در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.

مدیرکل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی در ادامه از تولید و انتشار سه بانک اطلاعاتی طلاب هنرمند در بخش هنری دفتر تبلیغات اسلامی خبر داد و خاطرنشان کرد: معاونت فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم همکاری های خوبی با حوزه هنری سازمان تبلیغات و مدرسه اسلامی هنر دارد چراکه بخش زیادی از طلاب در این دو مرکز نیز حضور دارند.

وی ادامه داد: طلاب زیادی در این دو مرکز و همچنین در سایر مراکز حوزوی حضور دارند که در داستان، شعر و پژوهش های ادبی و هنری کار کرده اند و ما نیز این افراد را در معاونت فرهنگی رصد و بانک اطلاعاتی آنها را تدوین کرده ایم.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟