كد مطلب: 105 | ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۳۹:۴۲

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی گفت: گرايش ذاتی دانش آموزان به قرآن مسئولان فرهنگی را مظف به توجه بیشتر به ترويج فرهنگ دينی و قرآنی در جامعه می کند.

به گزارش «پایگاه تحلیلی خبری موج ما»، سیدحسین ذوالانوار بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران بااشاره به برگزاری سی و سومین مسابقات قرآنی دانش آموزان کشور در شیراز اظهار داشت: برگزاری چنین مسابقه قرآنی در چنین ابعادی قطعا می تواند تاثیر قابل توجهی در جامعه بگذارد.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت:يكی از مباحث مهمی كه می‌تواند در ترويج و نهادينه‌شدن موضوعات قرآنی در جامعه اسلامی‌مان نقش مهمی را ايفا كند، برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف دانشگاه‌ها و مدارس است.       

وی گفت: مسابقات قرآنی در ارتقاء روحيه معنوی و گرايش به سمت مباحث قرآنی از قبيل حفظ و قرائت قرآن جوانان و نوجوانان دانش‌آموز نقش بسزايی داشته است.

ذوالانوار بیان کرد: گرايش ذاتی دانش آموزان به قرآن مسئولان فرهنگی را مظف به توجه بیشتر به ترويج فرهنگ دينی و قرآنی در جامعه می کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: برگزاری همایش های بزرگ قرآنی که درآن مسلمانان شیعه و سنی در کنار یکدیگر قرار می گیرند بیانگر تحقق همدلی و همزبانی است که از برکات معنوی قرآن عظیم محقق می شود.

ذوالانوار گفت: برگزاری مسابقات قرآنی در چنین سن تاثیرگذاری توسط آموزش و پرورش فارس اقدام ارزنده ای است که باید در سایر اقشار توسط دستگاه های متولی عملیاتی شود.

وی با اشاره به ضرورت برگزاری مسابقات قرآنی در جامعه تصریح کرد: نفس تجمع و گردهمايی اين جوانان قرآنی می‌تواند زمينه بسيار مناسبی برای آشنايی آنان با يكديگر و ايجاد وحدت، هم‌دلی، تعامل و همكاری مثبت را فراهم كند.

نماینده مردم شیراز در خانه ملت اظهار داشت: اشاعه فرهنگ قرآنی در پرتوی برگزاری این مسابقات محقق می شود و این امر می تواند تاثیر طلایی و معنوی قرآن در جامعه را هویدا سازد.

ذوالانوار با اشاره به ضرورت ترویج فرهنگ قرآنی در جامعه ادامه داد: کسی می تواند از فرهنگ دم بزند و برای پیشرفت فرهنگ تلاش بکند که قرآن را بفهمد بنابراین برگزاری مسابقات قرآنی از اهمیت بالایی برخوردار است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: جای بسی خرسندی است که مسابقات سراسری قرآن ویژه دانش آموزان سراسر کشور در سومین حرم اهل بیت (ع) برگزاری می شود.

وی اضافه کرد: بدون ترید برگزاری مسابقات قرآن دانش‌آموزی در ابعاد مختلف می‌تواند مفيد و با اهميت باشد كه در اين راستا می توان معرفی دست‌آوردهای انقلاب اسلامی، معرفی شخصيت‌های برجسته قرآنی كشور و نمايش فعاليت‌های مثبت و كارآمد مراكز موفق قرآنی در كشور را نیز تشریح کرد.

انتهای پیام./224224


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟