كد مطلب: 123 | ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۷:۰۱
بعضی از فرزندان خواص و مسئولین ما در مسیر خلاف انقلاب و ولایت فقیه قرار گرفتند و راهی را انتخاب کردند که بر خلاف مسیر رهبر معظم انقلاب بود، لذا کسانی که دارای مسئولیت هستند و با بیت المال سر و کار دارند مواظب خود و اطرافیان و فرزندانشان باشند.
به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، مسئولان و نخبگان و کسانی که دارای مسئولیت و منزلت هستند و با بیت المال سر و کار دارند مواظب خود و اطرافیان و فرزندانشان باشند، لذا امکان دارد کوچکترین غفلت آنها را گرفتار اختلاس از بیت المال کند، با زد و بندها و روش های به ظاهر قانونی و یا راه هایی که آشکار نشود، بتوانند از بیت المال سرقت کنند اما این مال های حرام اثر وضعی در زن و فرزندانشان می گذارد.

امروزه با تدبر در حوادثی که در تاریخ اسلام پیش آمده، متوجه می شویم که بعضی از انسان های بزرگ با اینکه خود جزء برجسته ترین افراد تاریخ هستند و در شجاعت و تدبیر و جانثاری برای دین ضرب المثل دوران شدند، اما فرزندانشان عاقبت به خیر نشدند.

وقتی ما به انقلاب خودمان نگاه می کنیم، می بینیم همان حوادث تلخ صدر اسلام تکرار می شود. عده ای با اینکه پدرانشان جزء بهترین اشخاص تاثیرگذار در انقلاب بودند و یک لحظه در راه اسلام و حضرت امام خمینی(ره) تردید نکردند و بعضی ها در این راه جان خود را نثار کردند و به فیض بزرگ شهادت نائل شدند، بعضی از فرزندان آنها در مسیر خلاف انقلاب و ولایت فقیه قرار گرفتند و راهی را انتخاب کردند که بر خلاف مسیر رهبر معظم انقلاب بود.

البته این مسائل برای کسانی که با تاریخ و حوادث صدر اسلام آشنا هستند چیز جدید و تعجب آوری نیست، زیرا وقایع تاریخی تکرار می شود و برای همه یک امتحان است. در این آزمون عده ای با نمره عالی قبول و گروهی هم مردود می شوند و این حوادث هم قابل تاسف و هم مایه عبرت است.

آنچه مهم است و ما باید بدانیم آن است که انسان ها قابل تغییر و تحول اند و مسائلی مانند مال دنیا و ثروت، پست ومقام و ... در برخی افراد اثر می گذارد و باعث سقوطشان می شود ولی عده ای که از تقوای واقعی برخوردارند و دائم ارتباطشان را با خداوند حفظ می کنند، وسوسه های شیادان در آنها اثر ندارد و در دین ثابت قدم باقی می مانند.

سرباز ولایت....

انتهای پیام .. / .


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟