كد مطلب: 1268 | ۷ آبان ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۱:۱۱
مشکلات در زندگی باعث می شود بیشتر به یاد خدا باشیم و برای محبوب شدن در بین مردم، باید به مردم خوبی کرد و طمع به مال مردم نداشت.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، حجت الاسلام سید قاسم کاظمی نسب، مسوول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان فارس، در گفتگو با این پایگاه فرهنگی ، خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان امام حسین(ع) بیان کرد: طبق فرموده پیامبر (ص) به یکی از اصحاب خود برای داشتن بدنی سالم، عمری طولانی ، محبوب خدا ومردم شدن، مال زیاد و محشور شدن با پیامبر باید شش عمل را انجام داد :عفو کردن به کسی که به تو ظلم کرده است، عطاکردن به کسی که تو را محروم نموده است، سکوت با تفکر و نطق ذکر خدا باشد ،  همواره به یاد خدا بودن،  عبرت گرفتن از گذشتگان.

وی در ادامه به بیان برخی از نکات اخلاقی و آثار آن پرداخت و تصریح کرد: صله رحم ، دادن زکات و صدقه، بدن را سالم،  عمر را طولانی و مال  رافراوان خواهد کرد.

حجت الاسلام کاظمی نسب افزود : مشکلات در زندگی باعث می شود بیشتر به یاد خدا باشیم و برای محبوب شدن در بین مردم، باید  به مردم خوبی کرد و طمع به مال مردم نداشت.

مسوول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان فارس،  در پایان ضمن بیان ضرورت امربه معروف و نهی ازمنکر خاطرنشان کرد: امام حسین (ع) برای تحقق امربه معروف و نهی از منکر از همه چیز خود گذشت و نامش ماندگار شد و اجرای این فریضه در جامعه باعث ازبین رفتن فساد شده و مشکلات حل خواهد شد.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟