كد مطلب: 1278 | ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۴:۴۰
یکی از ابزارهایی که باعث پیشرفت علمی در عرصه های مختلف و همچنین باعث بزرگ شدن انسانها در تاریخ می شود مطالعه کتب مختلف هست که در سیره بزرگان از کتاب به غذای روح یاد شده و با مطالعه نظم و جدیّت در برنامه های روزمره مان نمایانمی شود زندگی ها هدفمند و در نهایت به آرامش روانی نیز دسترسی پیدا می کند.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، نجفی، معاون پژوهش مدرسه علمیه خاهران جنت شهر، در نشست هم اندشی کتابخوانی، پس از بیان اهمیت کتاب و کتابخوانی گفت: هدف از تشکیل این نشست معرفی کتابهای مفید و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و تبلیغ مطالعه در قالب معرفی کتاب با استادان و کتابداران و کتابخوانان دانست.

وی ادامه داد: یکی از ابزارهایی که باعث پیشرفت علمی در عرصه های مختلف و همچنین باعث بزرگ شدن انسانها در تاریخ می شود مطالعه کتب مختلف هست که در سیره بزرگان از کتاب به غذای روح یاد شده و با مطالعه نظم و جدیّت در برنامه های روزمره مان نمایانمی شود زندگی ها هدفمند  و در نهایت به آرامش روانی نیز دسترسی پیدا می کند.

وی بیان داشت: در جامعه ای که انسان سرگردان شده ازطرفی می گوید خانواده باید کنار رود، از طرفی به دنبال تکذیب آموزه های دین هست؛ اینها همه دلیل گمراهی انسان است بنابراین ما نیاز به بازنگری داریم و باید تولید علم کنیم و فقط مصرف کننده نباشیم، و رفع گمراهی تولید علم جز با مطالعه میسر نمی شود. با مطالعه و پژوهش هست که فرد دچار دغدغه ذهنی می شود، می کوشد تا مسئله ای که به دنبال آن است روشن سازد و به سوالات دیگران که با توجه به یک خلأ معرفتی به وجود آمده است پاسخ دهد. بنابراین کتابخوان که به دنبال رفع نیاز خود و جامعه می باشد باعث می شود ما تولید علم داشته باشیم، ارتزال علمی از جهان غرب نداشته باشیم.

در این نشست 70 کتاب توسط اساتید و طلابی که اهل مطالعه و پژوهش بودند به اشتراک گذاشته شد و 25 کتاب به همراه بیان خلاصه ای از کتاب ها در حوزه های مختلف، روان شناسی، دینی، اخلاقی، خانوادگی، اعتقادی، عرفانی، سیره اهل بیت(علیهم السلام) و بزرگان دین، ولایت فقیه، زندگی نامه های شهدا در یک محیط پرشور علمی به طلاب معرفی شد.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟