كد مطلب: 1340 | ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۵۸:۰۴
این نمایشگاه از بخش هایی همچون صحنه غدیر ، حدیث ثقلین ، صحنه جنگ خندق و پیروزی امیر المومنین بر عمرو بن عبدود ، صحنه هجوم به خانه وحی ، خانه امیر المومنین ، مسجد النبی ، بقیع و صحنه مربوط به امام زمان تشکیل شده است

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، حجت الاسلام امیر عبدالهی، در گفتگو با این پایگاه خبری از برگزاری چهارمین نمایشگاه کوچه بنی هاشم همزمان با ایام فاطمیه و ایام عزای حضرت فاطمه زهرا(س) در شهرستان داراب با اشاره به موضوع امسال این نمایشگاه خبر داد و گفت: الحمدالله در دوره های قبل توانسته ایم موضوع نمایشگاه را خوب به سمع و نظر شرکت کنندگان برسانیم از همین رو موضوع چهارمین نمایشگاه کوچه بنی هاشم در محوریت غربت امامت خواهد بود.

وی افزود : با توجه به اهمیت مباحث اعتفادی و لزوم آشنایی بیش از بیش با معارف اعتقادی و دینی محوریت امسال نمایشگاه بر پایه مسائل اعتقادی و به صورت مشخص و مسائل امامت خواهد بود که توسط بیش از ده راوی حاضر در نمایشگاه تبیین خواهد شد.

مسئول نمایشگاه کوچه بنی هاشم با تاکید بر اینکه نمایشگاه به هیچ ارگانی وابسته نیست افزود: تمامی فعالیت های صورت گرفته با کمک خیرین و محبین اهل بیت(ع) صورت گرفته و کاملا مردمی می باشد.

عبدالهی با اشاره به استقبال چندین هزار نفری مردم ولایت مدار شهرستان داراب در سال گذشته خاطر نشان کرد: انتظار می رود نمایشگاه امسال با استقبال بیشتری مواجه شود که تمامی تدبیرات لازمه این امر نیز اندیشیده شده است و یکی از نکات برجسته این دوره از نمایشگاه فراهم کردن امکان حضور دانش آموزان در نوبت اختصاصی صبح بر شمرد که روایت گری برای این دسته از عزیزان نیز با توجه به ویژگی های شخصیتی ، سنی و همچنین با توجه به مقطع تحصیلی هر گروه سنی خواهد بود.

حجت الاسلام امیر عبدالهی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال از ده صحنه محتوایی تشکیل شد اظهار داشت: این نمایشگاه از بخش هایی همچون صحنه غدیر ، حدیث ثقلین ، صحنه جنگ خندق و پیروزی امیر المومنین بر عمرو بن عبدود ، صحنه هجوم به خانه وحی ، خانه امیر المومنین ، مسجد النبی ، بقیع و صحنه مربوط به امام زمان تشکیل شده است.

مسئول نمایشگاه کوچه بنی هاشم در ادامه گفت: از دیگر قسمت های این نمایشگاه بخش غرفه ها می باشد که متشکل از غرفه های پاسخ گویی به سوالات شرعی اقایان و بانوان ، غرفه فضای مجازی ، غرفه کودک و غرفه محصولات فرهنگی است و یکی دیگر از قسمت های این نمایشگاه بخش ایستگاه صلواتی است که همه روزه پذیرای محبین اهل بیت(ع) در ساعات بازدید می باشد.

این نمایشگاه  همه روزه از 24 بهمن ماه لغایت 3 اسفند از ساعت 17 الی 21 جهت بازدید عموم و در نوبت صبح ویژه مدارس در شهرستان داراب جنب مرقد مطهر شهدای گمنام بر روی عاشقان حضرت زهرا گشوده است.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟