كد مطلب: 1347 | ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۳:۱۷:۲۷
به هر اندازه ای انسان از کارهای ناپسند و زشت که از گناه این کارها هوای نفس خود را تقویت کرده دوری کند و خودرا واجب به انجام فرامین الهی و کارهای خوب بکند، روز به روز به عزت وی افزوده می شود.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، حجت الاسلام فقیهی، معاون امور طلاب و دانش آموختگان مرکز مدیریت حوزه علمیه فارس، در گفتگو با صادقون، با اشاره به راه‌های عزت‌ مندی انسان از منظر اسلام پرداخت و گفت‌: انسان با انجام تکالیف الهی، انجام واجبات و ترک محرمات همانند نماز و روزه و پرداخت خمس و زکات صاحب عزت و مرتبت می‌ شود.

حجت الاسلام فقیهی افزود: به هر اندازه ای انسان از کارهای ناپسند و زشت که از گناه این کارها هوای نفس خود را تقویت کرده دوری کند و خودرا واجب به انجام فرامین الهی و کارهای خوب بکند، روز به روز به عزت وی افزوده می شود.

وی در پایان با اشاره به تشریح چند آیه مربوط به عزت انسان، خاطر نشان کرد: وقتی که خداوند متعال از روح خود در انسان دمیده و او را اشرف مخلوقات کرده و تمام مخلوقات را برای انسان آفریده، تمامی این مسائل به این معنا است که انسان باید صفات خداوند تبارک و تعالی را در خود متظاهر کرده و پاک زندگی کند تا رستگار شود.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟