كد مطلب: 1354 | ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۷:۱۳
فرمانده سپاه فجر گفت: تأسیس مرکز فرهنگی دفاع مقدس استان فارس یک گام مؤثر در راستای حفظ مستندات تاریخی دوران دفاع مقدس از هرگونه خدشه و ارائه این گنجینه‌های سرشار از حقایق ارزشمند تاریخی به نسل‌های آینده است.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، آئین افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس با حضور سردار سید هاشم غیاثی فرمانده سپاه فجر و جمعی از مسئولان شهرستان شیراز برگزار شد.

سردار غیاثی در حاشیه این مراسم با تبریک فرارسیدن دهه فجر انقلاب اسلامی، گفت: تحقق موفقیت‌آمیز رسالت مهم ترویج فرهنگ دفاع مقدس، فرهنگ شهادت و روحیه انقلابی و جهادی در جامعه ایران در صورتی امکان‌پذیر است که دست‌اندرکاران این حرکت فرهنگی بر پایۀ مستندات تاریخی به بیان حقایق تاریخ انقلاب اسلامی بپردازند.

وی با بیان اینکه رزمندگان فارس حماسه‌های بزرگی را در دوران دفاع مقدس به نام این استان ثبت کرده‌اند، گفت: تأسیس مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس یک گام مؤثر در راستای تجمیع مستندات، حفظ حقایق تاریخی دوران دفاع مقدس از هرگونه خدشه و آسیب و ارائه این گنجینه‌های سرشار از حقایق ارزشمند تاریخی به نسل‌های آینده است.

فرمانده سپاه فجر با اشاره به اهمیت آشنایی نسل نوجوان و جوان کشور با فرهنگ مقاومت و شهدای دفاع مقدس، گفت: بخش بزرگی از تلاش رسانه‌های صهیونیستی بر دو محور کمرنگ کردن یاد شهدا در جامعه ایران و فراموشی کار بزرگ رزمندگان اسلام در دفاع از انقلاب اسلامی متمرکزشده است.

وی با تأکید بر اینکه برای مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی به برنامه‌ریزی و انجام اقدامات مؤثر فرهنگی در زمان مناسب نیاز است، گفت: مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس می‌تواند به‌عنوان محور فعالیت‌های جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در استان فارس نقش‌آفرینی کرده و علاوه بر وظیفه ذاتی این مجموعه که نگهداری از آثار مرتبط با دفاع مقدس است به تولید محتوا و جریان سازی انقلابی با موضوع دوران دفاع مقدس بپردازد.

 غیاثی با تأکید بر اهمیت توجه به مسئله خلاقیت و ظرافت هنری در ارائه محتوای فرهنگی به مخاطبان، گفت: مسئولان این مجموعه فرهنگی تلاش کنند با ایجاد شبکه ارتباطی بین هنرمندان متعهد انقلابی و رزمندگان پیشکسوت دفاع مقدس مجموعه‌ای از مستندات تاریخی و آثار هنری معاصر مربوط به دوران دفاع مقدس و سال‌های پس‌ازآن تا امروز را جمع‌آوری کرده و این آثار را برای نمایش به عموم مخاطبان آماده کنند.

وی خاطرنشان کرد: موضوعاتی نظیر شهدای شاخص سومین حرم اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، آثار برتر نویسندگان انقلابی فارس با موضوع دفاع مقدس، آثار هنری و تجسمی هنرمندان استان با موضوع فرهنگ ایثار و شهادت و جنبه‌های مختلف تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس موردتوجه مسئولان مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس قرار بگیرد.

فرمانده سپاه فجر با تأکید بر اینکه مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس در تدوین برنامه‌های گردشگری و توریستی سومین حرم اهل‌بیت (علیهم‌السلام) موردتوجه مسئولان استان فارس قرار بگیرد، خاطرنشان کرد: مسئولان آموزش‌وپرورش و سایر نهادهای فرهنگی استان فارس با برنامه‌ریزی مناسب تسهیلات لازم را برای بازدید دانش آموزان از مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس استان فارس مهیا کنند.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟