كد مطلب: 1372 | ۱۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۴:۰۴
امروزه می توان با بهره گیری از اعمال و رفتار و شخصیت حضرت زهرا (س) به سرچشمه خوبی ها رسید چرا که آموزنده ترین و غنی ترین فضیلت های انسانی را می توان در وجود این بانوی بزرگ اسلام یافت.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، حجت الاسلام افراسیابی، کارشناس مسائل اجتماعی، در گفتگو با این پایگاه خبری بیان داشت: مسئله بسیار مهمی که امروزه در بسیاری از خانواده ها دیده می شود سبک زندگی و عواطف انسانی حضرت زهرا(س) می باشد که این در اسلامم بسیار تاکید شده است.

این کارشناس حوزوی افزود: دین اسلام، دین سرشار از مهربانی و عواطف انسانی است که اگر به آن رجوع شود شاهد معنویت و دستاوردهای بسیار مهمی در زندگی خواهیم بود، چراکه ایمان به معاد اولین اثرش عواطف انسانی است.

وی با اشاره به زندگی حضرت زهرا (س) ادامه داد: این بانوی بزرگ اسلام در عرصه کسب معرفت و معنویت در عمر کوتاه خود، جایگاه بسیار والایی داشتند و پدر خود پیامبر اکرم(ص) و همسرشان حضرت امیرالمومنین علی (ع)  را در راه برقراری عدالت و حق تا جایی که می توانستند یاری کردند. شخصیت بی بدیل ایشان به عنوان الگوی تمامی مسلمین جهان برای دستیابی به سعادت و آرامش و حجاب به شمار می رود.

حجت الاسلام افراسیابی خاطر نشان کرد: امروزه می توان با بهره گیری از اعمال و رفتار و شخصیت حضرت زهرا (س) به سرچشمه خوبی ها رسید چرا که آموزنده ترین و غنی ترین فضیلت های انسانی را می توان در وجود این بانوی بزرگ اسلام یافت.

وی در پایان با اشاره به مبارزه های سیاسی حضرت فاطمه زهرا (س) گفت: این بانوی بزگ اسلام که پیوند دهنده نبوت و امامت است، با تمام وجود در راه احیای حق در دشوار ترین عرصه های سیاسی و اجتماعی تا آخرین نفس ایستادگی و مقاومت کرد و این گونه رسالت خویش را به ثمر رسانید.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟