كد مطلب: 1484 | ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱:۴۸
عبداله س در چندین مرحله نسبت به جابجای مبالغ ارزی متعلق به شرکت شستان وسازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از طریق آقایان "ش" و "ر" که در دبی صرافی دارد، اقدام می نماید.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، قراراست تا هفته آینده جعفر ربیعی به عنوان مدیر عامل هولدینگ نفتی خلیج فارس منصوب گردد.

به گزارش گروه اقتصادی پایگاه خبری صراط، هولدینگ خلیج فارس بزرگ ترین کارتل اقتصادی کشور در حوزه پتروشیمی با گردش مالی حدود 6 میلیارد دلار درسال می باشد که سهام آن متعلق به وزارت نفت ،صندوق بازنشستگی نفت وسهام عدالت است.
جعفر ربیعی که بیشترین دوران مدیریتی خود را تحت امر محسن هاشمی رفسنجانی بعنوان مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو تهران مشغول بوده است باحمایت ویژه وی وکار سازی فردی بنام "آیدین - خ" که از نزدیکان وزیر نفت است هفته آینده به سمت مدیر عاملی هولدینگ خلیج فارس منصوب خواهد شد .

این انتصاب ظاهرا بدون اطلاع نوروز زاده معاون وزیر نفت ومدیر عامل صنایع ملی پتروشیمی و رحیمی مدیر عامل صندوق بازنشستگی نفت درحال انجام است.

بنا بر این گزارش، در زمان مدیریت ربیعی در شرکت بهره برداری متروی تهران در سال 88 اتفاقات ناگواری رخ داد که باعث تعطیلی برخی از ایستگاهها وتوقف طولانی مدت قطارها در بعضی از خطوط گردید. ربیعی پس از مدیریت ناکارامد خود با حمایت محسن هاشمی رفسنجانی به مدیر عاملی شرکت شستان (شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی نیروهای مسلح) منصوب شد. متاسفانه انتصابات مسئله دار ربیعی در شرکت شبستان منجر به ازبین رفتن حق وحقوق بسیاری از بازنشستگان نیروی های مسلح گردید.
مفقود شدن 300میلیون درهم از منابع مالی شرکت spii که زیر مجموعه شرکت شستان بود از جمله سوء مدیریت های ربیعی محسوب می شود. ماجرا ازاین قرار است که ربیعی پس از مدیرعاملی در شرکت شستان ،فردی معلوم الحال به نام "عبدالله - س" که در گذشته و در شرکت بهره برداری مترو تهران یکی از معاونان وی بود را به مدیریت یکی از شرکتهای زیر مجموعه spiiبه نام  SPGدر آلمان منصوب می کند.جالب اینجاست که این فرد در زمان حضورش در شرکت مترو بدلیل پاره ای از تخلفات و به توصیه ی دستگاههای نظارتی از سمت خود برکنار شده بود

عبدالله س  در چندین مرحله نسبت به جابجای مبالغ ارزی متعلق به شرکت شستان وسازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح از طریق آقایان "ش" و "ر" که در دبی صرافی دارد، اقدام می نماید. درحال حاضر آقای "ن - ر" مدتی است مفقود شده وسرنوشت حدوده سیصدمیلیون درهم یعنی بیش از چهار هزار میلیارد ریال پول متعلق به بازنشستگان نیروهای مسلح بلا تکلیف است.
یکی از ابهامات جدی این موضوع آن است که چرا زنگنه قصد دارد چنین مدیر مساله داری رابه سمت بزرگترین هولدینگ اقتصادی کشور منصوب نماید؟ آیا بهتر نیست تاتعیین تکلیف پرونده مفقودشدن سیصد میلیون درهم جلوی این انتصاب گرفته شود؟
نقش "آیدین - خ" در این رفت و آمدها چیست؟

تا پیش از این مهدی هاشمی رفسنجانی در حوزه نفت جولان می داد و کاسبی می کرد، زین پس نقش محسن هاشمی در انتصابات حوزه نفت چه خواهد بود؟
شایان ذکر است در حال حاضر ربیعی مسئولیت هایی همچون مشاور معاونت حمل ونقل وترافیک شهرداری تهران ، رئیس هیت مدیره شرکت بهره برداری متروی تهران ، عضو هیت مدیره شرکت متروی تهران ورئیس هیت مدیره شرکت واگن متروی تهران رابرعهده دارد که این نیز خود امری خلاف قانون می باشد.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟