كد مطلب: 1512 | ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۲:۴۴
زن و شوهر از ابتداى ازدواج بايد به جذب عوامل سعادت و دفع علل شقاوت با كمك يكديگر، اقدام كنند، تا خانه و محيط آن براى هر دو فضائى سالم، و براى فرزندانشان محيطى پاك باشد.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، حجت‌الاسلام ادریس فاطمی‌نیا، کارشناس مسائل خانواده و مبلغ دینی در نشست بصیرتی (ازدواج سالم از منظر اسلام) که در حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) شهرستان گله دار برگزار شد بیان داشت: متأسفانه امروزه در بسیاری از موارد به جای پرداختن به خود مسئله، صورت مسئله را پاک می‌کنیم و فکر می‌کنیم مسئله حل شده است. یکی از این موارد، مسئله ازدواج است. در قرآن می‌خوانیم: «زُیِّنَ لِلنَّاسِ حُبُّ الشَّهَواتِ مِنَ النِّساءِ وَ الْبَنینَ وَ الْقَناطیرِ الْمُقَنْطَرَةِ مِنَ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّةِ »؛ «محبت امور مادی، از زنان و فرزندان و اموال هنگفت از طلا و نقره در نظر مردم جلوه داده شده است.

وی افزود: زن و شوهر از ابتداى ازدواج بايد به جذب عوامل سعادت و دفع علل شقاوت با كمك يكديگر، اقدام كنند، تا خانه و محيط آن براى هر دو فضائى سالم، و براى فرزندانشان محيطى پاك باشد. خانواده از ابتداى زندگى بايد با ايمان و انجام عمل صالح و آراستگى به اخلاق، زمينه جذب رضاى حق و استحقاق ورود به بهشت الهى را فراهم كنند.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا بیان داشت: خانه نبايد مركز استبداد به رأى باشد، تنها يك نفر حكم براند، و هرچه به فكرش رسيد، يا دلش خواست، آن را به خانواده تحميل كند. مشورت فوائد زيادى دارد، اگر مرد و زن در امور خانه با هم مشورت كنند و با فرزندان عقل رس خود هم مشورت نمايند، يا گاهى از بزرگترها كه تجربه بيشترى دارند، و سرد و گرم روزگار را چشيده‏اند نظرخواهى نمايند به صلاح زندگى و گاهى بسود دنيا و آخرت آنان است.

این مبلغ دینی اظهار کرد: ازدواج در جامعه ما باید مثل ازدواج فاطمه‌ زهرا (س) باشد ازدواج‌ها در دوران انقلاب و به برکت آن آسان شد؛ چون تشریفات و سخت‌گیری‌ها کم شد. نگذارید دوباره به خانه‌ی اول برگردیم. پدران و مادران، نسبت به مقدّمات غیر لازمِ ازدواج سخت‌گیری نکنند؛  بگذارید ازدواج برای دختر مسلمان و زن جوانی که در محیط اسلامی است، مثل ازدواج فاطمه‌ی زهرا (س) باشد؛ ازدواجی با پیوند عشقی معنوی و الهی و جوششی بی‌نظیر میان زن و مرد مؤمن و مسلمان و همکاری و همسری به معنای واقعی بین دو عنصر الهی و شریف، اما بیگانه از همه‌ی تشریفات و زر و زیورهای پوچ و بی‌محتوای ظاهری این است ازدواج درست زن مسلمان و تربیت فرزند و اداره‌ی محیط خانه.

حجت‌الاسلام فاطمی‌نیا تصریح کرد: زندگی فاطمه‌ی زهرا (س) از همه‌ی ابعاد، زندگی‌ای همراه با کار و تلاش و تکامل و تعالی روحی یک انسان است. شوهر جوان او دائماً در جبهه و میدانهای جنگ است؛ اما در عین مشکلات محیط و زندگی، فاطمه‌ی زهرا (س)، مثل کانونی برای مراجعات مردم و مسلمانان است.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟