كد مطلب: 1529 | ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۳:۵۲
میان خبرهای ناگواری که در حوزه مدیریت کشور به گوش می‌رسد، ناگهان به خبرهای خوبی برمی‌خوری که باید چشمانت را بشویی که شاید خواب می‌بینی!

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، تابستان امسال که دکتر ابوالعلایی برای یک دوره آموزشی به شیراز آمده بود، در سخنانش گفت نظرتان درباره به‌کارگیری مجرمین در شرکت‌تان چیست؟! همه یک‌صدا گفتند مطلقاً راه نمی‌دهیم. او گفت حالا به شما شرکتی را معرفی می‌کنم که شرط استخدامش دقیقاً مجرم بودن است!

دیروز برنامه رادیویی پیک بامدادی گزارشی از این شرکت پخش کرد. این برنامه با «دکتر علیرضا نبی» مدیرعامل گروه کارخانجات «زیتون آرشیا» مصاحبه‌ای داشت که دیدگاه‌های او، می‌تواند باعث افتخار هر ایرانی باشد.

تراز او یک سر و گردن از تمام دیدگاه‌هایی که در اِشِل‌های بزرگ دیدم بالاتر بود. مجموعه‌ای که با ۱۵ معتاد ترک‌کرده شروع‌ به کار کرده، حالا بیش از هزار نفر پرسنل در مشهد دارد و ۱۵۰ کارگاه رو پشتیبانی می‌کند!

مصاحبه رادیو با پرسنل کارخانه بُهت‌آور بود. یکی چاقوکش بوده، دیگری عضو باند مواد مخدر، سومی زن خیابانی و از همه عجیب‌تر سارق مسلح بود که باورنکردنی است.

دکتر گفت من و فرزندانم همه در کارخانه، نه‌فقط همپای دیگران کار می‌کنیم، بلکه با کارگران زندگی می‌کنیم. با همان سرویسی که پرسنل به کارخانه می‌آیند رفت‌وآمد می‌کنیم و نه فقط همراه آن‌ها غذا می‌خوریم، بلکه همان غذا را هم می‌خوریم.

او که کاملاً مشخص بود از کار خود به وجد آمده، تأکید کرد اگر برای آن‌ها کاری انجام دهی، آن‌ها متقابلاً برای شما جان‌فشانی می‌کنند.

در سایه همین روحیه، آرشیا که روزی یک کارگاه ۱۵ نفره بوده، امروز به ۳ کارخانه بزرگ با 1000 نفر پرسنل تبدیل‌ شده است.

دیدگاه او ستودنی است: «خدا این‌ها را بخشیده، ولی ما این‌ها را نمی‌بخشیم» بازهم ثابت شد این چشم‌اندازها هستند که به کسب‌وکارها اعتبار می‌دهند.

یقیناً دکتر علیرضا نبی در مدیریت کشور یک پدیده است. او سبک مدیریت کشور را دچار تحول خواهد کرد. چشم‌انداز او یک مکتب مدیریتی جدید خلق کرده است. مطمئناً شرکت او را باید یک مورنینگ‌اِستار تمام‌عیار ایرانی دانست.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟