كد مطلب: 1552 | ۲۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۱:۲۱
مدیر مدرسه علمیه خواهران شهرستان گله‌دار با اشاره به این که علم و عزم دو بال طلاب برای پیشرفت و رشد هستند، گفت: حضرت علی (ع) در نهج البلاغه به خوبی انتظارات خود را از طلاب و علمای دینی مطرح کرده و می‌فرمایند که در اولین مرحله طالب و عالم دین باید قدر خود را بداند.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، محمودی، مدیر مدرسه علمیه خواهران فاطمه‌الزهرا(س) گله‌دار، با اشاره به نکات اخلاقی و وظایف طلاب در زمینه درس خواندن بیان داشت: شما طلاب باید زحمت بکشید و درس بخوانید و زندگی‌تان سخت بگذرد اما نباید از راهی که می‌روید،نا امید شوید، زیرا علمای بزرگ هنگام درس خواندن، وضعیت بسیار سختی داشتند. 

وی افزود: حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه مهم‌ترین انتظارات خود را از علما و طلاب علوم دینی مطرح کرده و می‌فرمایند که در اولین مرحله طالب و عالم دین باید قدر خود را بداند زیراهر کس که قدر خود را بداند به خداشناسی و ادب در محضر خدا خواهد رسید و می فرمایند هرکس خود را بشناسد خدا را شناخته است بر همین اساس عالم علوم دینی باید قدر خود را دانسته و با رفتار خود کاری نکند که مردم از دین دل زده شوند.

مدیر حوزه علمیه خواهران فاطمه الزهرا(س) شهرستان گله دار ادامه داد: احترام به استاد از مهمترین وظایف طلاب است و بزرگان دین و علما نیز به این مساله تاکید فراوانی داشته و آن را سبب تعالی و پیشرفت حوزویان دانسته‌اند.

محمودی، در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز نگرانی از این که در حوزه از چهار رکنی که طلاب حوزه در گذشته به آن‌ها توجه داشتند کمتر دیده می شود، گفت: به عقیده من اگر این‌ها در وجود طلبه به وجود بیاید طلاب شایسته و فاضلی خواهیم داشت و این چهار رکن شامل شرکت در درس، مطالعه، مباحثه و پیش مطالعه درس روز بعد می باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در کلاس نیز طلبه باید کاملا از بحث علمی استاد بهره ببرد و مهم‌تر از آن باید احترام استاد را نیز رعایت کند، چرا که احترام به استاد برکت علم را زیاد کرده و بر کیفیت آن اثر می‌گذارد.
 


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟