كد مطلب: 291 | ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷:۲۴
هافینگتن پست نوشت: از زمانی که آل سعود لقب خادم حرمین شریفین بر روی خودش گذاشته، این رژیم به بهانه مبارزه با بت پرستی اماکن مذهبی را تخریب کرده و خداپرستی را به تجارت پرمنفعتی تبدیل کرده‌ است.

به گزارش صادقون، رسانه خبری هافینگتن پست در مقاله‌ای تحلیلی درباره فاجعه منا و نقش پررنگ رژیم آل سعود نوشت:

با فرارسیدن عید قربان، خاطره تلخ فاجعه خشونت آمیز و ستمگرانه منا که به دست رژیم سعودی اتفاق افتاد برای مسلمانان اتفاق افتاده بود، بار دیگر زنده شد.

از زمانی که آل سعود لقب خادم حرمین شریفین مکه و مدینه را بر خودش گذاشته، زائران خانه خدا می‌بینند که حقوق‌شان و تا حد زیادی ایمانشان توسط وهابیت ربوده شده است. وهابیت همان تفسیر خشن و دگمی از اسلام است که توسط بسیاری از روحانیون برجسته اسلام سنی از جمله مفتی اعظم الازهر، شیخ احمد الطیب در اوایل ماه گذشته مردود دانسته شده است. درحالی که این خبر به دلایل سیاسی و شاید هم بی‌علاقه‌گی در رسانه‌ها منتشر نشد، کشورهای غربی نیز بیشتر به حفظ منافع استراتژیک‌شان در منطقه گرایش دارند. در این میان مسئله حج و اسلام در مقابل حکومت استبدادی عربستان سعودی قرار گرفته‌اند.

وهابیت

وهابیت، سرطان دنیای اسلام

اگر دقیق‌تر بگوییم، با وجود ادعاهای دنباله‌دار پادشاهی عربستان برای قرن‌ها، وهابیت نه تنها ربطی به اسلام نداشته و نماینده اسلام نیست بلکه این ایدئولوژی مخرب پتکی برداشته و به اسم ارتداد دیگران و ادعای درستکار بودن، دست به تخریب میراث تاریخی اسلام زده است.

بسیاری از رهبران مذهبی معتقدند که وهابیت اصول اسلامی را نفی می‌کند.

محمد دادئویی نویسنده مراکشی و استاد دانشگاه می‌گوید: بزرگترین تهدید علیه اسلام از سوی پدیده وهابیت است، سرطانی که قرن‌هاست در حال متاستاز و عفونی شدن است.

دکتر جان آندره مورو، نویسنده «میثاقبرستان بقیعق حضرت محمد (ص) با مسیحیان جهان» بهترین تعریف را از رادیکالیسم ذاتی وهابیت و تمایل آن به خونریزی دارد.

جنگ علیه ایدئولوژی وهابی در دنیای اسلام به نقطه جوش خود رسیده، به طوری که مسلمانان در سرتاسر دنیا برای محکوم کردن رژیم استبدادی سعودی دور هم جمع شده‌اند. دکتر ریاض کریم، مدیر و موسس سازمان امدادی مونا می‌گوید: ما دیگر تحمل نداریم که ایمان‌مان و سنت‌هایمان به دست افراط‌گرایی وهابیت نابود شود.

سازمان بقییع نیز در اظهار نظری انحصاری گفت: 98% میراث اسلامی به دست وهابیت نابود شده است. ما دیگر تحمل این نسل کشی فرهنگی را نداریم و بیش از این اجازه نمی‌دهیم که پیام صلح آمیز اسلام توسط وهابیون ربوده شده و تاریخچه دین ما توسط تروریست‌های وهابی محو شود.

رژیم آل سعود همچنین به موازات مبارزه نادرست افراط‌گرایانه علیه میراث جهان اسلام، میلیون‌ها مسلمان را از حضور در مراسم حج و زیارت خانه خدا محروم ساخته است که این کار نقض حقوق اساسی تمامی اعضای یک جامعه مذهبی و  محروم کردن‌شان از پراهمیت‌ترین وظیفه دینی آنان است.

 

از بین بردن میراث فرهنگ اسلامی

 فراتر از ظلم و ستم مذهبی آل سعود، این رژیم اقدام به تخریب بسیاری از اماکن تاریخی 1000 ساله مکه کرده است.

عدم حفاظت از اماکن مقدس مذهبی بزرگترین فاجعه علیه میراث معماری اسلامی است. خانواده سلطنتی عربستان مدعی نگهبانی از اماکن مقدس اسلامی است، و با وجود اینکه قرن‌هاست از زیارت مومنان مکه و مدینه سود می‌برد اما دست به تخریب وحشیانه مقدس‌ترین اماکن جهان اسلام زده است.

برای آنان که هنوز جرات گفتن حقیقت را در مقابل رژیم آل سعود دارد، درهای حج به سادگی بسته شده است.

تجارت پرمنفعت خداپرستی آل سعود

جرمی تیلور، خبرنگار ایندیپندنت نگرش عربستان سعودی در مقابل مقدس‌ترین مکان اسلامی این گونه می‌نویسد: اماکن تاریخی و فرهنگی نابود می‌شوند تا جا برای هتل‌ها و فروشگاه‌ها باز شود!

بی‌شک روند نگران کننده از بین بردن نشانه‌های مذهبی در سرتاسر منطقه به دست وهابیت ادامه داشته و رژیم آل سعود با ادعای اینکه وجود اماکن مذهبی نشانه بت پرستی است، هم زمان خداپرستی را به تجار پرمنفعتی برای خودش تبدیل کرده است.

منبع: حوزه

 

هافینگتن پست


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟