كد مطلب: 38 | ۳۱ تير ۱۳۹۴ - ۰:۳۶:۴۷

یادداشتی به قلم فاطمه بردبار

26 ژوئن برابر با 5 تیرماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است که کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ 17 تا 26 ژوئن 1987 در شهر وین به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید.

به گزارش «پایگاه تحلیلی خبری موج ما»، اعتیاد یــک بیمارى اجتماعی است که عوارض جسمى و روانى دارد و تا زمانى که بـه علل گرایش بیمار توجه نشود، درمان جسمى و روانى فقط براى مدتى نتیجه‏ بخش خواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیاد آور می‌‌گردد.

امام خمینی (ره) در این باره فرمودند: شما این مساله را یک مساله اتفاقی ندانید که من باب اتفاق یک دستهای هروئین فروش شدهاند و یک دستهای هم مبتلا شدهاند، این هم یک توطئهای است که قدرت های بزرگ به وسیله آن به ما ضربه می زنند. 

اعتیاد به مواد مخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است که عوارض ناشى از آن تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب شده و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف مى‌ گردد.

اعتیاد بعنوان یک آسیب اجتماعی، هیچ گاه بطور کامل ریشه‌کن نخواهد شد، اما با تدبیر، اندیشه و تلاشى مخلصانه حداقل می‏توان آنرا به کنترل درآورد.

اعتیاد بلایی خانمان سوز است که نتایج و اثرات سیاسی، اخلاقی، اقتصادی و اجتماعی مهمی درسطح جامعه دارد، بدین لحاظ شناخت عوامل و علل ایجاد اعتیاد و راههای مبارزه با آن امری ضروری است.

 

 

اشاعه مواد مخدر و اعتیاد قدیمی ترین شیوه های استعمارگران و دشمنان بشریت است که به منظور بازداشتن جوامع انسانی از رشد و تعالی و آزادی آنها از زیر دست مستکبران جهان و همچنین غارت هر چه بیشتر و کسب منافع افزون تر به کاربرده شده است و روز به روز گسترش بیشتری میابد.

اینک که به یمن پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی به نبرد با کلیهی آثار شرک و طاغوت و عوامل سلطهی بیگانگان بر میهن اسلامی خود برخاسته ایم، بایستی با درک و شناخت مضرات و آسیب های اعتیاد و راههای جلوگیری از آن به مبارزه با این هیولای مهیب بپردازیم و با همت و همیاری امت شهید پرور و همیشه در صحنهمان در این جبهه مهم نیز نقشههای دشمنان اسلام را عقیم ساخته و به بازسازی نوین جامعه اسلامی خویش همت گماریم تا آیندهی تابناک را در پرتو سلامت و هوشیاری عمیق نسل جوان برومند خود ترسیم کنیم و زمینهی لازم را جهت برپایی حکومت جهانی اسلام و آزاد شدن مستضعفان گیتی فراهم آوریم.

انتهای پیام./224224


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟