كد مطلب: 972 | ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۹:۲۶
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان این که برخی مسؤولان شیراز در حال و هوای جشن فرهنگ و هنر هستند، گفت: بدانید که بعضی از مسؤولان شیراز و فارس واقعاً عرضه و لیاقت این لباسِ مسؤولیت را ندارند.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، آيت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس، پیش از ظهر امروز در حاشیه درس خارج فقه خود درباره حواشی«مراسم افتتاحیه شیراز پایتخت جوانان جهان اسلام در سال ۲۰۱۷»، گفت: میزبانی پایتخت جوانان جهان اسلام به اینجا آمده است تا پیام انقلاب به جوانان دنیا برسد.

وی افزود: متأسفانه نه برگزارکننده درک این معنا را دارد، نه آن مجموعه دست‌اندرکار درک این قضایا را دارد که این مسائل اینجا آمده تا پیام انقلاب به جوانان مسلمان دنیا برسد و الا این ساز و نقاره و رقص در استانبول هر شب و روز داشتند و چیز جدیدی برای آن‌ها نیست و همیشه داشته‌اند.

آیت‌الله ایمانی اظهار داشت: طلبه‌هایی که در جلسه بودند و وظیفه‌شان بود که پشت سر ما راه بیفتند ، اما یکی‌شان راه نیفتادند.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدا بنابراین بوده که شیراز به خاطر حرم سوم اهل‌بیت بودن به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام انتخاب شود بیان داشت: مراسم افتتاحیه این برنامه دست‌کمی از جشن هنر نداشت؛ من روی قضیه ایستاده‌ام و طبق وظیفه شرعی خودم بلند شدم و مراسم را ترک کردم.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: هنوز برخی مسؤولان شیراز در حال و هوای جشن فرهنگ و هنر هستند و دارند آن فضا را دنبال می‌کنند و قطعاً بدانید که بعضی از مسؤولان شیراز و فارس پیراهنی که برایشان دوخته‌اند گشادشان است.

آیت‌الله ایمانی با اشاره به اینکه قبلاً تاریخ این مراسم روز وفات حضرت معصومه(ع) در نظر گرفته‌شده بود و به خاطر فوت مرحوم آیت‌الله هاشمی این برنامه به تأخیر افتاد، گفت: دعوت‌کنندگان برنامه گفته بودند آخر برنامه یک موسیقی سنتی داریم، یعنی بعد از سخنرانی‌ها، قبل از مغرب، موسیقی است و بعد تمام می‌شود.

وی ادامه داد: هنگام خروج به استاندار گفتم قول دادید گفتید این موسیقی آخر برنامه است، اما متأسفانه وسط برنامه و اول برنامه و قبل از سخنرانی من موسیقی آوردید.

آيت‌الله ایمانی در واکنش به حواشی مراسم پایتختی جوانان جهان اسلام؛

 

به گزارش شیرازه؛ آيت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در حاشیه درس خارج فقه خود که امروز صبح در محل حوزه علمیه مرکزی شیراز برگزار شد با اشاره به حواشی مراسم پایتختی جوانان جهان اسلام گفت: یک جمعی راه افتادند به عنوان این‌که شیراز به مدت یک سال پایتخت جوانان کشورهای اسلامی‌شود که سال گذشته استانبول ترکیه بوده و سال ۲۰۱۷ ایران انتخاب‌شده و در ایران هم شیراز را انتخاب کردند.

وی در ادامه افزود: از ابتدا بنابراین بوده که شیراز به خاطر حرم سوم اهل‌بیت( ع ) انتخاب شود و این‌که معنویت انقلاب و شهادت و فداکاری‌ها و ایثارگری‌ها و بعد هم مفاخر علمی که در شیراز بوده هم ضمیمه قضیه است.

آيت‌الله ایمانی اظهار داشت: جلسه اول که برگزار کردند، روز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) بود که آن روز دو ساعت جلسه پیش‌بینی کرده بودند و دعوت‌نامه آمد؛ یک ساعت طی دو فقره نیم‌ساعته موسیقی سنتی برگزار می‌شد.

وی ادامه داد: یک ساعت دیگر هم سخنرانی ۱۰ دقیقه و ۵ دقیقه بود. مثلاً برای من ۱۰ دقیقه سخنرانی و برای وزیر ۱۵ دقیقه سخنرانی گذاشته بودند، مرحوم آیت‌الله هاشمی فوت کردند و جلسه تعطیل شد. فوت ایشان عامل شد جلسه تعطیل شود.

آیت‌الله ایمانی اظهار کرد: مجدداً این جلسه دیروز برگزار شد، سه روز قبل پیش من آمدند، به آن‌ها گفتم این کار شما کار زننده‌ای است، روز وفات حضرت فاطمه معصومه(س) شما دو ساعت برنامه داشتید و یک ساعتش دو تا موسیقی سنتی؛ یعنی یک ساعت موسیقی بود و یک ساعت هم کل برنامه‌ها بود و این واقعاً زننده و زشت است.

وی ادامه داد: حالا روزش هم وفات حضرت معصومه(س) بود. مرحوم هاشمی از دار دنیا رفت و به داد شما رسید، اگر از دار دنیا نرفته بود شما جلسه‌تان را برگزار می‌کردید و آبروریزی اول و آخر برایتان بود که روز وفات حضرت معصومه(س) شما این کارها را انجام ندهید، عذرخواهی کردند و گفتند نمی‌دانستیم.

امام‌جمعه شیراز ابراز کرد: گفتم جلسه‌ای که می‌خواهد برگزار کنید اگر موسیقی است من نمی‌آیم، گفتند نیست، بعد گفتند آخر برنامه یک موسیقی سنتی داریم، یعنی بعد از سخنرانی‌ها، قبل از مغرب، موسیقی است و بعد تمام می‌شود.

وی ادامه داد: ما رفتیم و دیدیم دست کمی از جشن هنر نداشت، من روی قضیه ایستاده‌ام، آرایش‌ها و لباس‌ها و نشان دادن‌ها؛ آنانی که جشن هنر را دیده بودند می‌گفتند صحنه‌های خاصی که در جشن هنر بود اینجا نبود؛ و الا مشابه بود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی خاطرنشان کرد: بعد هم یک مرتبه موسیقی، من بودم و آیت‌الله دستغیب و وزرا نیز بودند، ما هم بلند شدیم طبق وظیفه شرعی خودم، آیت‌الله دستغیب بلند شد من هم بلند شدم، البته این بار دومی است که از این مجالس ما بیرون می‌رویم.

وی ادامه داد: بار اول مقابل آقای احمدی‌نژاد که رئیس‌جمهور بود، در تالار حافظ موسیقی بنا نبود باشد یک مرتبه دیدم موسیقی آمد، ما هم بلند شدیم و آمدیم بیرون، یعنی ما تعارف با احدی نداشتیم که بگوییم او اصولگرا هست و این اصلاح‌طلب است و مانند آن، ما وظیفه شرعی‌مان را انجام دادیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس یادآور شد: دم در هم به استاندار گفتم قول دادید گفتید این موسیقی آخر برنامه است، متأسفانه وسط برنامه و اول برنامه آوردید و قبل از سخنرانی من و من بلند شدم و بیرون آمدم.

وی تصریح کرد: این وظیفه‌ای است که دیروز انجام گرفته، در فضای مجازی هم منتشر شد، خواه ناخواه شما هم ممکن بود بشنوید گفتم در جریان مسأله باشید، در مجامع دیگری هم که هست خواه و ناخواه این مسأله باید مطرح شود.

آیت‌الله ایمانی تأکید کرد: واقع مسأله هنوز برخی مسؤولان شیراز در حال و هوای جشن فرهنگ و هنر هستند و اینجا دارند آن فضا را دنبال می‌کنند و قطعاً بدانید که بعضی از مسؤولان شیراز و فارس پیراهنی که برایشان دوخته‌اند گشادشان است و واقعاً عرضه و لیاقت این لباسِ مسؤولیت را ندارند.

وی ادامه داد: این میزبانی جوانان جهان اسلام به اینجا آمده است تا مقداری پیام انقلاب به جوانان دنیا برسد، اما متأسفانه نه برگزار کننده درک این معنا را دارد، نه آن مجموعه دست اندرکار درک این قضایا را دارد.

آیت‌الله ایمانی در پایان گفت: این مسائل اینجا آمد تا پیام انقلاب به جوانان مسلمان دنیا برسد و الا این مسائل که در استانبول فراوان بوده است، این ساز و نقاره و رقص در استانبول هر شب و روز داشتند، چیز جدیدی که برای آن‌ها نیست و همیشه داشته‌اند.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟