كد مطلب: 98 | ۳ مرداد ۱۳۹۴ - ۲۳:۲۰:۰۳
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در تشریح برنامه‌های این مسابقات از برگزاری دو افتتاحیه و دو اختتامیه خبر داد و گفت: در این مسابقات ۳۰۰ نفر از دانش‌آموزان برتر معرفی و تقدیر می‌شوند.

به گزارش «پایگاه تحلیلی خبری موج ما»، حمید رضا آذری مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به برگزاری سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانش‌آموزان در شیراز گفت: این مسابقات طی روزهای 2 تا 10 مرداد ماه سال جاری در دو بخش دختران و پسران برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسابقات دانش‌آموزان بخش پسران از 2 تا 5 و دختران از 7 تا 10 مرداد ماه برگزار خواهد شد، افزود: برای این مسابقات دو افتتاحیه و دو اختتامیه در نظر گرفته شده است که افتتاحیه اول مربوط به پسران در روز 2 مرداد ساعت 14 تا 16 و افتتاحیه دوم مربوط به دختران در تاریخ 7 مرداد ساعت 14 تا 16 برگزار می‌شوند.

آذری ادامه داد: مراسم اختتامیه اول بخش پسران 5 مرداد از ساعت 9 تا 11 و اختتامیه دوم مربوط به دختران در تاریخ 10 مرداد ساعت 9 تا 11 برگزار شده و در آن اعلام نتایج و اهدای جوایز و سایر برنامه‌ها اجرا می‌شوند.

رئیس ستاد برگزاری سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانش‌آموزان با یادآوری اینکه تمام این مراسم‌ها اعم از برگزاری مسابقات، افتتاحیه و اختتامیه در دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد، گفت: این مرحله از مسابقات در دو شهر و بخش‌های پژوهشی و آوایی برگزار می‌شود که شیراز میزبان بخش پژوهشی شامل 5 رشته تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشای نماز خواهد بود.

وی ابراز کرد: این مسابقات در 6 پایه تحصیلی شامل پایه هفتم، هشتم و متوسطه اول، دوم، سوم و چهارم متوسطه دوم برگزار خواهد شد.

حضور 300 دانش آموز قرآنی

آذری با بیان اینکه در مراسم اختتامیه این مسابقات از هر رشته و هر پایه 5 نفر به‌عنوان رتبه‌های اول تا پنجم کشوری معرفی و تقدیر خواهند شد، گفت: به طور کلی 300 نفر در رشته‌ها، پایه‌ها و جنسیت مختلف که 150 نفر دختر و 150 نفر پسر تقدیر می‌شوند، ضمن اینکه ما از تمام دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این مرحله تقدیر خواهیم کرد اما نفرات برگزیده به‌صورت ویژه تقدیر می‌شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در مراسم اختتامیه این مسابقات مسئولان کشوری و استانی حضور خواهند داشت، گفت: به یاری خدا در افتتاحیه بخش پسران که جمعه، 2 مرداد ماه برگزار خواهد شد، وزیر آموزش و پرورش به سخنرانی می‌پردازد.

وی با اشاره به برنامه های پیش بینی شده ویژه شرکت کنندگان عنوان کرد: برنامه‌هایی برای بازدید دانش‌آموزان از اماکن تفریحی و زیارتی شامل زیارت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) که هر روز انجام می‌شود و تقریباً دانش‌آموزان در نمازهای جماعت مغرب و عشاء این حرم حضور می‌یابند و همچنین بازدید از حافظیه، سعدیه، ارگ کریم‌خانی، بازار و مسجد وکیل را اجرا می‌کند.

برگزاری 2 راهپیمایی قرآنی

آذری از برگزاری 2 راهپیمایی قرآنی در حاشیه این مسابقات خبر داد و گفت: با مجوزی که از شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اخذ شده بنا شد تا در بعدازظهر روزهای دوم و هفتم مردادماه راهپیمایی قرآنی از شاهزاده قاسم به سمت حرم مطهر حضرت شاهچراغ(ع) برگزار شود که روز دوم مخصوص پسران و هفتم نیز دختران هستند، ضمن اینکه در این راهپیمایی بنا شده است تا گلباران دانش‌آموزان توسط بالگردها انجام شود.

برنامه شبی با قرآن و عترت دانش‌آموزان 

مدیرکل آموزش و پرورش فارس بیان کرد: همچنین در این مسابقات دو برنامه شبی با قرآن و عترت دانش‌آموزان در حرم شاهچراغ(ع) خواهیم داشت که یکی در روز 4 و دیگری 9 مرداد همزمان با نماز مغرب و عشاء برگزار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در مراسم شبی با قرآن و عترت، علاوه بر تلاوت آیات وحی، خطبه‌خوانی نهج‌البلاغه، خطبه‌خوانی صحیفه سجادیه و بیان تفسیر قرآن کریم  نیز صورت گیرد.

کسب 6 رتبه تک رقمی در کنکور سراسری امسال

ناصر قجری معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس گفت: این برای اولین بار در ده سال اخیر است که استان فارس توانسته این تعداد رتبه تک رقمی را به خود به خود اختصاص دهد.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس تشریح کرد: درگروه آزمایشی ریاضی وفنی، مهدی لطافتی از دبیرستان شهید دستغیب ناحیه 2 شیراز و امیرحسینی ازدبیرستان غزال ناحیه یک شیراز به ترتیب رتبه های4 و 5 را به خود اختصاص دادند.

قجری ادامه داد: در درگروه آزمایشی  علوم تجربی، احسان و عرفان طاهری فرد ازدبیرستان شهید دستغیب ناحیه 2 شیراز رتبه های 5 و 6 را به خود اختصاص دادند.

معاون آموزش متوسطه آموزش وپرورش فارس افزود: در رشته علوم تجربی، صدف وفا ازدبیرستان فرهنگ ناحیه 2 شیراز رتبه 8 و در رشته زبان انگلیسی یاسمین فروتنی از دبیرستان فرزانگان ناحیه 2 شیراز رتبه 2 کشور را به خود اختصاص دادند. 

انتهای پیام./224224


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟