كد مطلب: 997 | ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۶:۵۱
فرمانده سپاه فجر فارس گفت: داده‌های موجود که بر اساس شناسایی مناطق محروم و آسیب‌شناسی جمع‌آوری شده‌اند به‌صورت متمرکز و برای ایجاد بانک اطلاعات مناطق محروم استان فارس مورداستفاده قرار گیرد.

به گزارش پایگاه فرهنگی صادقون، سردار سید هاشم غیاثی صبح امروز در جمع شماری از فعالان و مسؤولان گروه‌های جهادی دانشجویی استان فارس بابیان اینکه اردوهای جهادی بهترین بستر برای تربیت مدیران انقلابی است، اظهار داشت: حضور دانشجویان مؤمن، متعهد و انقلابی در اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی این باور را در مسؤولان به وجود آورده که بسیج می‌تواند کارهای به‌ظاهر غیرممکن را ممکن کند.

وی خاطرنشان کرد: برگزاری اردوهای جهادی نباید منحصر به برخی از اوقات سال باشد بلکه باید گروه‌های جهادی ثابت و آماده داشته باشیم تا در زمان نیاز و حوادث به‌سرعت وارد عمل شوند.

فرمانده سپاه فجر فارس بابیان اینکه پشتیبانی از گروه‌های جهادی را وظیفه خود می‌دانیم، تصریح کرد: قرارگاه اردوهای جهادی باهدف پشتیبانی سپاه پاسداران و بسیج از فعالیت‌های گروه‌های جهادی تشکیل می‌شود، که البته مسؤولیت اصلی حمایت از گروه‌های جهادی بر عهده دولت قرار دارد.

وی ادامه داد: داده‌های موجود که بر اساس شناسایی مناطق محروم و آسیب‌شناسی جمع‌آوری شده‌ است به‌صورت متمرکز و برای ایجاد بانک اطلاعات مناطق محروم استان فارس مورداستفاده قرار گیرد.

غیاثی اضافه کرد: تشکیل گروه‌های جهادی و برگزاری اردوهای جهادی بر اساس اولویت‌های برآمده از بانک اطلاعات مناطق محروم استان فارس و با محوریت بسیج سازندگی صورت گیرد.

وی با تأکید بر اهمیت تعامل بسیج سازندگی و بسیج دانشجویی در برگزاری اردوهای جهادی، خاطرنشان کرد: شناسایی و معرفی عرصه‌ها، آموزش دانشجویان، تجهیز گروه‌های جهادی و ایجاد هماهنگی با سایر سازمان‌ها موضوعات موردتوجه سپاه فجر برای تسهیل فعالیت جهادی در استان فارس است.

فرمانده سپاه فجر فارس با تأکید بر اینکه فرهنگ‌سازی در کنار فعالیت‌های جهادی موردتوجه دانشجویان قرار گیرد، بیان کرد: یکی از رسالت‌های مهم گروهای جهادی بسیج دانشجویی فرهنگ‌سازی و ترویج روحیه جهادی در جامعه بوده که یکی از راه‌های آن مشارکت مردم مناطق محروم و جوانان در فعالیت‌های جهادی، برگزاری نمایشگاه‌ها و یادواره‌هاست.

وی با تأکید بر اهمیت تشکیل شوراهای اندیشه‌ورز و ارائه ایده‌های نخبگان بسیجی به مسؤولان کشور، بیان داشت: مستندسازی از فعالیت‌ها و اردوهای جهادی بسیج دانشجویی، استفاده از ظرفیت صداوسیما و گروه تلویزیونی بسیج و تلاش بیشتر در راستای محرومیت‌زدایی موردتوجه مسؤولان بسیج سازندگی و بسیج دانشجویی فارس قرار گیرد.

غیاثی بابیان اینکه نمی‌توانیم نسبت به آسیب‌های اجتماعی که در پیرامون ما اتفاق می‌افتد بی‌تفاوت باشیم، گفت: افراط‌وتفریط را نمی‌پذیریم و سپاه پاسداران بر اساس قانون حافظ انقلاب اسلامی است و مطالبات را در فضایی منطقی از مسؤولان کشور پیگیری می‌کند.

فرمانده سپاه فجر فارس بابیان اینکه یکی از راهبردهای دشمنان انقلاب اسلامی ایجاد روحیه یاس و ناُمیدی در جامعه است، خاطرنشان کرد: سیاه‌نمایی نسبت به سپاه پاسداران در داخل و خارج از کشور به این دلیل است که سپاه پاسداران توانسته مسیر حرکت خود را مبتنی بر حرکت جهادی، انقلابی و ولایی قرار دهد.


    اخبار مرتبط


نظرات شما

نظر شما:

نظرات شما

نظرسنجی

نظر شما درباره سایت صادقون چیست؟